wtorek, 18 lutego 2014

Oczyszczanie jelita grubego podstawą zdrowia

Test stopnia zanieczyszczenia jelita grubego 


Współczesny styl życia nie sprzyja zdrowiu, gdyż ludzie zabiegani, zestresowani jedzą byle jak i byle co. Prawdziwe zdrowie stało rzadkością. Podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu jest sprawnie działający układ trawienny. Według najbardziej uczonych lekarzy pierwsze choroby układu trawiennego zaczynają się w wieku trzech lat, kiedy to dzieci są przyzwyczajane do „dorosłej” diety. Jelito grube pełni bardzo ważną rolę, a nawet u osób w młodym wieku jest poważnie zanieczyszczone. Można to poznać po wypryskach, trądziku, chronicznych zaparciach, wyraźnie odstającym brzuchu (nawet u osób o szczupłej sylwetce), nieświeżym oddechu, powracających zapaleniach i infekcjach, także po astmie i alergii – to tylko niektóre objawy. Zatruciu toksynami, które jest wynikiem zanieczyszczonego jelita grubego towarzyszą mniej oczywiste objawy takie jak bóle głowy, bezsenność, złe samopoczucie „bez przyczyny”, przygnębienie i stany depresyjne. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że można sobie bez trudu poradzić z tymi problemami. W dawnej medycynie ludowej służyła do tego lewatywa. 

Jelito Grube i jego złogi nieczystości

Funkcje jelita grubego


W jelicie grubym wchłaniane są glukoza, witaminy, woda i elektrolity oraz aminokwasy wytwarzane przez bakterie jelitowe. Zatem dodatkową porcję substancji odżywczych produkuje mikroflora jelita! Flora ta pełni rolę regulatora systemu nerwowego i wspomaga system immunologiczny, gdyż zwalcza bakterie gnilne i chorobotwórcze. Mikroby znajdujące się w jelicie są wypełnione bioplazmą, czyli dynamicznym układem obdarzonym ładunkiem elektrycznym (elektron, proton, jon). Bioplazma naładowuje wodę i elektrolity wchłaniane przez jelito. Jelito jest olbrzymim zbiornikiem naczyń krwionośnych, a więc i krwi. Strumienie krwi i limfy roznoszą takie „naładowane” elektrolity po całym organizmie. W ten sposób energia dociera do każdej komórki ciała tym samym ogrzewa całe ciało. Z tego względu dolna część brzucha zwana jest w tradycji Wschodu Dolnym Grzejnikiem, "Piecem Hara" i odpowiada elementowi ognia. 

Jelito grube wpływa na pracę aż 14 organów, w tym serca, płuc, żołądka i wątroby. Każdy organ jest stymulowany przez inny odcinek jelita. Energia w postaci bioplazmy wspiera pracę organów związanych z danym odcinkiem. Chcąc mieć dużo energii, uczucie wewnętrznego ciepła i dobre samopoczucie musimy żywić siebie i mikroflorę naszego jelita żywym pokarmem, pełnym energii, świeżym. Mikroby odżywiają się żywymi produktami roślinnymi – surówkami, owocami, świeżo wyciśniętymi sokami, orzechami. I takie jedzenie sprawi, że organizm odżyje. Z kolei przewaga jedzenia poddanego długiej obróbce termicznej jedynie obciąża organizm, który zanim strawi i przyswoi pokarm musi go najpierw naładować własną energią życiową – takie jedzenie pozbawia nas energii, po posiłku stajemy się senni i ociężali.


Skutki zanieczyszczenia jelit 


Jeśli chcesz sprawdzić, czy jelito funkcjonuje prawidłowo przyjrzyj się sobie bliżej: wypryski na skórze, trądzik, zaparcia, wyraźnie wystający brzuch nawet u osób szczupłych, nieświeży oddech, nalot na języku, kamień na zębach, zapalenia spojówek, dziąseł lub zatok, częste przeziębienia, astma, opryszczka, bóle głowy, bezsenność, złe samopoczucie bez wyraźnej przyczyny, stany depresyjne, brak energii i chęci do życia i działania. To tylko niektóre z objawów, które mogą wskazywać na zanieczyszczenie jelita. Możesz też przeprowadzić prosty test. Wystarczy wypić 3 łyżki świeżo wyciśniętego soku z buraków (ale nie z kartonu tylko świeży). Jeśli sok z buraka farbuje mocz na czerwono, oznacza to, że nasze jelito nie stanowi wystarczająco szczelnej bariery oddzielającej środowisko jelit od krwi. I tak jak przedostaje się barwnik z buraka (do krwi, następnie jest filtrowany przez nerki i wydalany z moczem), tak samo przedostają się do krwi toksyny zalegające w jelitach. Toksyczne substancje przenikają razem z wodą do krwi. Przedostają się przez 1-2 milimetrowe ścianki jelita grubego do jamy brzusznej zatruwając sąsiednie organy: wątrobę, nerki, narządy płciowe i inne. Głównymi czynnikami przyczyniającymi się do zanieczyszczenia jelita grubego i wyniszczenia naturalnej mikroflory bakteryjnej są:

- złe nawyki żywieniowe, w tym nieprawidłowe łączenie produktów; 
- spożywanie posiłków o złych porach, w pośpiechu czy złym stanie emocjonalnym; 
- brak wystarczającej ilości ruchu.

Skutki złego funkcjonowania jelita grubego:

- nieprawidłowe trawienie; 
- pogorszone przyswajanie wapnia (jest to jedna z przyczyn nagminnego psucia się zębów); 
- niedobory witamin i soli mineralnych; 
- brak energii życiowej niezbędnej do prawidłowej pracy całego organizmu; 
- zmniejszona odporność na wszelkie choroby i pasożyty; 
- stałe zanieczyszczanie krwi uniemożliwiające regenerację organizmu; 
- drażliwość, ociężałość psychiczna i fizyczna; 
- wrażliwość na zmiany pogodowe; 
- częste bóle głowy; 

Jelito grube posiada również szczególny system, za pośrednictwem którego stymuluje się cały organizm. Spójrzcie na rysunek z książki Kuriennowa, ,,Rosyjska medycyna naturalna". 

Odniesienia od organów wewnętrznych na jelicie grubym
Każdy odcinek jelita grubego stymuluje określony narząd. Jeśli dany odcinek zapchany jest ,,szumowinami”, kamieniami kałowymi, to brak jest stymulacji i postępuje wygasanie funkcji danego narządu, a także rozwój specyficznej patologii. Jak wskazuje praktyka, najczęściej ,,szumowiny" tworzą” się w miejscach zagięć jelita grubego, gdzie ruch mas kałowych jest spowolniony. Na rysunku ukazana jest ,,szumowina" i najczęstsze choroby. 
Złogi w jelicie grubym, a typowe schorzenia organizmu

TESTOWANIE STOPNIA ZANIECZYSZCZENIA JG 


Proponujemy dzisiaj test, dzięki któremu można ustalić, czy jelito grube jest w dobrej kondycji czy też jest zanieczyszczone złogami i masami kałowymi. Odpowiedz na poniższe pytania zapisując punkty:

1. Czy miewasz bóle głowy?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

2. Czy czujesz senność?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

3. Czy czujesz apatię?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

4. Czy miewasz nieświeży oddech?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

5. Czy miewasz nalot na języku?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

6. Czy miewasz ciężki brzuch?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

7. Masz wzdęcia, bóle i burczenia brzucha?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

8. Miewasz wysypki?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

9. Masz zaparcia?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

10. Czy miewasz zapalenia błony śluzowej jamy ustnej?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

11. Czy masz  znamiona (pieprzyki) na szyi, pod pachami?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

12. Czy masz nalot na zębach?
Często – 2 punkty, rzadko – 1 punkt, prawie nigdy – 0 pkt.

Teraz zsumuj uzyskane wyniki i poznaj wynik testu! 

17-23 punktów – Twoje jelito jest mocno zanieczyszczone. Nie będziemy się teraz zagłębiać w to, co się do tego przyczyniło (zła dieta, powolny metabolizm, stres, itp.). Po prostu, jeżeli chcesz zapobiec powstaniu i rozwinięciu się poważnej choroby, musisz je oczyścić. Nie odwracaj się od niego i zacznij dbać o swoje zdrowie!

9-16 punktów – wynik całkowicie do przyjęcia, ale niektóre objawy wskazują na to, że Twoje jelito jest zanieczyszczone. Dlatego przeprowadź oczyszczanie, bo dzięki temu lepiej się poczujesz i zacznij prowadzić zdrowy styl życia.

0-8 punktów – świetny wynik i albo jesteś młody i odziedziczyłeś dobre zdrowie po rodzicach albo masz już swoje lata, ale prowadzisz właściwy tryb życia i troszczysz się o swoje zdrowie. Tak trzymaj! A czy wykonasz profilaktycznie oczyszczanie, czy nie – wybór należy do Ciebie…

OCZYSZCZENIE JELITA GRUBEGO W DOMU


Istnieje wiele sposobów, by oczyścić jelito grube, w tym podstawowa kuracja tradycyjnej medycyny naturalnej jaką jest lewatywa. Na pewno słyszałeś o tej najpopularniejszej metodzie - przy pomocy lewatywy - a to jest to świetny sposób, wyniki są znakomite. W porównaniu z innymi metodami ten sposób jest najbardziej efektywny, ale niestety ma jedną wadę: wymaga sporo czasu. No może nie tak wiele, bo tydzień, ale trzeba podporządkować mu cały plan dnia. No i nie każdy potrafi sam sobie zrobić lewatywę (chociaż nie jest to skomplikowane). Ogólnie – oczyszczanie jelita grubego przy pomocy lewatywy sprawia więcej kłopotów w porównaniu z innymi sposobami oczyszczania. Na szczęście na lewatywie świat się nie kończy i do wyboru mamy wiele innych opcji. I tak można np. wybrać oczyszczanie arbuzem, kefirem, jabłkami sokami, itp. Wszystkie metody są bardzo proste do wykonania i mogą być robione w ciągu całego życia, a Ty nawet nie zauważysz, że przeprowadziłeś(-aś) jakąś procedurę. Nie musisz dla nich wyodrębniać jakiegoś specjalnego czasu i nie musisz podporządkować swojego planu dnia. Krótko mówiąc: łatwo je dopasować do powszedniego dnia.

Te metody są też efektywne, ale by były przeprowadzone z dobrym skutkiem, nie mogą być robione na “hura” - najlepiej tydzień a jeszcze lepiej dłużej, bo im dłużej tym lepiej. Dlatego wybierz to co dla Ciebie najlepsze: tygodniową szokową kurację oczyszczającą lub 1-2 miesięczne wykonywanie prostych czynności, które w żaden sposób nie zakłócą Twojego codziennego życia. No to teraz czas na szczegółowe omówienie różnych kuracji oczyszczających jelito grube. Dowiesz się, jak długo trwa każda z nich i jak osiągnąć maksymalny efekt. Ale o wyborze najlepszej metody – zadecydujesz tym sam/a..

OCZYSZCZANIE JELITA GRUBEGO OTRĘBAMI


Do oczyszczania będziesz potrzebował otręby, które kupisz bez problemu, np. w sklepie spożywczym, piekarni, aptece lub sklepie ze zdrową żywnością. Nie są drogie. Czasem otręby sprzedawane są barwione w postaci grudek lub kulek. Nie ma problemu. Po prostu są one sprasowane i połączone z sokiem z buraka lub marchwi. Takie otręby też mogą być użyte.

Kuracja trwa jeden miesiąc. Otręby należy przyjmować trzy razy dziennie na 15 minut przed posiłkiem. Musisz wziąć 2 łyżki otrąb i zjeść popijając 1-2 szklankami wody  chociaż zamiast wody można popić je słabą herbatą bez cukru lub sokiem. I prowadzisz normalne życie: jesz, pijesz, pracujesz, po prostu robisz swoje, dobrze się bawisz, itp. Otręby muszą być koniecznie popite wodą, bo w przeciwnym razie cała kuracja nie ma sensu. Błonnik  który jest zawarty w otrębach zadziała tylko wtedy, gdy wchłonie w siebie wodę i napęcznieje. 

Dzienna dawka nie może przekroczyć 6 łyżek otrąb. Nie jedz więcej, by stały się one jeszcze bardziej efektywne. Wszystko z umiarem, bo w przeciwnym razie pojawią się wzdęcia, uczucie pełnego żołądka itp. Otręby możesz zabrać ze sobą do pracy i na 15 minut przez przerwą na posiłek zjeść 2 łyżki i popić wodą lub słabą herbatą. Miesięczną kurację otrębami powinno się wykonać raz w roku. No, a jeżeli chcesz, by Twoje jelita bez przerwy były czyste i pracowały bez zarzutu, to przyjmuj otręby stale rano, a błonnik będzie jak miotełka czyścił jelita. Jedz 2 łyżki dziennie, popij 1-2 szklankami wodą (zieloną herbatą lub sokiem), zapominasz o wielu dolegliwościach i do tego świetnie wyglądasz.

OCZYSZCZANIE JELITA GRUBEGO KEFIREM


Kefir pochodzi z Kaukazu, bo tam istnieją specjalne specyficzne bakterie, za pomocą których kisi się mleko. Uważa się, że główną przyczyną starzenia są procesy gnilne w jelitach i starzejemy się dlatego, że trujemy się zgniłymi  substancjami z własnych jelit, a fermentowane produkty mleczne (szczególnie kefir) to potężny środek uzdrawiający i oczyszczający. Kefir sprzyja regularnym wypróżnieniom. Hamuje rozkładanie się bakterii i oczyszcza wewnętrzną mikroflorę, dzięki czemu w jelitach odbudowuje się naturalne środowisko. Oprócz tego kefir dostarcza organizmowi niezbędne mikroelementy i poprawia odporność. Oczyszczenie jelita grubego kefirem przyniesie Ci wiele korzyści.

Do oczyszczania będziesz potrzebował 2 litry kefiru. Ważne by to był dobry kefir, który będziesz pił z przyjemnością. Może to być kefir z zawartością tłuszczu 1%, 2,5% lub 3,2%. To bez znaczenia dla samego oczyszczania. Nawet, jeśli będziesz pił kefir o najwyższej zawartości tłuszczu 3,2% – nie martw się w jeden dzień nie utyjesz od niego. Osobiście wole kefir 2,5% lub 3,2% od tego 1%. Oczywiście  kefir w zależności od producenta różni się między sobą. Weź taki, który lubisz - bo trzeba go pić cały dzień - a wtedy oczyszczanie przejdziesz z przyjemnością. Możesz spróbować różne gatunki i wybrać ten, który przypadnie Ci do gustu. Należy użyć tylko kefiru naturalnego bez dodatku cukru lub owoców. Do oczyszczania jelita nie można zastosować jogurtu. Musi być kefir.

Oczyszczanie jelita grubego kefirem trwa jeden dzień. Co godzinę należy pic szklankę kefiru. W ten sposób “oszukujesz” organizm, zanim ten staje się głodny i prosi Cię o trochę jedzenia,  a Ty zawczasu mówisz mu “odwal się na jakiś czas”. Dlatego można tak bez problemu wytrzymać do wieczora. Kefir możesz zabrać ze sobą do pracy (lub kupić go w najbliższym sklepie), ale najważniejsze jest to, by po powrocie do domu nie złamać się i nie napchać swojego brzucha – no niestety trzeba trochę pocierpieć, a oczyszczanie wymaga wewnętrznej samodyscypliny, bo bez tego nic się nie uda. 

To oczyszczanie powinno odbywać się raz w miesiącu, ale można też kilka razy w zależności od potrzeby. Oczyszczanie kefirem pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Jeśli chcesz stracić dodatkowe 0,5-1 kg, to przeprowadź ją, a efekt masz zapewniony.

OCZYSZCZANIE JELITA GRUBEGO JABŁKIEM


Jabłka od dawna są uważane za doskonały sposób na utrzymanie zdrowia, a Anglicy mówią “jabłko dziennie – i nie potrzebujesz żadnego lekarza”. Znajdziesz w nich jak we wszystkich owocach i warzywach błonnik, który jak pamiętasz czyści “jak miotełka” jelita. Dodatkowo prawie wszystkie jabłka oprócz tych bardzo słodkich zawierają kwas jabłkowy, który doskonale rozpuszcza toksyny. Do oczyszczania potrzeba 2 kg jabłek - najlepsze będą antonówki lub inna kwaśna odmiana. Tu podobnie jak przy kefirze, najlepiej wybrać swoją ulubioną odmianę jabłek, by oczyszczanie przebiegło z przyjemnością. 

Oczyszczanie jabłkami przeprowadza się w ciągu jednego dnia. Podziel 2 kg jabłek na 7-8 części i jedz co 2 godziny. Jeśli lubisz jabłka ze skórką, to jedz na zdrowie, a jeśli nie to możesz je obrać. Niektórzy jedzą też nasiona jabłek. Jeżeli lubisz – to bardzo proszę. Jeżeli chcesz pić – to pij herbatę bez cukru, wodę mineralną, napary ziołowe, ale nie pij dużo gdyż 3-4 szklanki wystarczą. Jabłka przecież zawierają sok. Jabłka możesz zabrać ze sobą do pracy, a więc oczyszczanie nie zakłóci Twojego normalnego harmonogramu dnia. 

Oczyszczanie jabłkami możesz przeprowadzić 1-2 razy w miesiącu.

OCZYSZCZANIE JELITA GRUBEGO SUROWYMI WARZYWAMI


Surowe warzywa – to skarbnica błonnika. to taka szczoteczka wnętrzności. To także bogate źródło witamin, a to korzystnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci. Jednak ciągłe jedzenie surowych warzyw nie jest zdrowe, bo zbyt wysoka ilość błonnika będzie podrażniać jelita i nie wyjdzie Ci na dobre. Wszystko z umiarem. Do oczyszczania będą Ci potrzebne:

• marchew,
• kapusta,
• kapusta pekińska,
• kalafior,
• zielona sałata,
• czarna rzodkiew
• rzodkiewki (biały lub czerwony)
• brukiew
• rzepa,
• papryka,
• cukinia
• ogórki,
• jabłka,
• koperek,
• pietruszka,
• kolendra.

Kup 2 kg dowolnych warzyw z tej listy i będziesz z nich przyrządzał sałatki. Będziesz potrzebował też trochę soli i niewiele oleju roślinnego jak chociażby słonecznikowy, oliwa z oliwek, rzepakowy, sojowy, lniany. Nie dodawaj do sałatek śmietany ani majonezu.

Oczyszczanie zajmie Ci jeden dzień. W tym czasie jesz tylko sałatki z surowych warzyw i nic innego (nawet chleba itp). Jeśli chcesz pić, to pij słabą herbatę, wodę mineralną lub sok. A więc przygotuj dużą miskę sałatki warzywnej z każdego warzywa, które jest na liście, dodaj do niej niewielką ilość oleju roślinnego i trochę soli. Nie dodawaj octu, bo pobudza on perystaltykę jelit, powoduje pragnienie i wzmaga apetyt. No jeżeli się uprzesz, to możesz dodać trochę octu jabłkowego. Możesz trochę doprawić sałatkę i dodać trochę pieprzu, curry, czosnku, ale nie przesadzaj, bo ostre przyprawy też wzmagają apetyt.  Sałatkę przechowuj w lodówce i nakładają sobie porcję co dwie godziny. Nie rób dużych przerw między posiłkami, żeby nie być silnie głodnym. Dla różnorodności możesz zrobić nie jedną, a różne sałatki, np. ja lubię taką sałatki:

• kapusta, marchew i czosnek;
• czarna rzodkiew, marchew i trochę jabłka;
• Kalafior, marchew i koperek;
• kapusta pekińska, papryka i kolendra.

I tak dalej - bądź kreatywnym(-ą). Najważniejszy, by sałatki były w Twoim guście, bo trzeba je jeść ze smakiem! Zioła (koper, pietruszka, koper) zawierają dużą ilość włókien. Niektórzy lubią żuć samą zieleninę, bez niczego. I bardzo słusznie, bo jest to bardzo przydatne dla jelit. Dlatego przyprawiaj sałatki ziołami dla zdrowia. Sałatkę możesz zabrać ze sobą do pracy. Oczyszczanie sałatkowe może być wykonane raz w miesiącu. W ogóle codziennie warto zjeść solidną porcje sałatki z surowych warzyw. Dzięki codziennemu oczyszczaniu jelita będą lepiej funkcjonować i nie będziesz cierpiał na zaparcia. 

OCZYSZCZANIE JELITA GRUBEGO SUSZONYMI OWOCAMI


Składniki: Śliwki suszone 400g, daktyle 200g, morele 200g, figi 200g. Przygotowanie: zmiel wszystko w maszynce do mielenia i do otrzymanej masy dodaj 200 g miodu i wszystko razem dokładnie wymieszaj. Przechowuje w szklanym naczyniu w lodówce. Pij wieczorem przed snem po 1 łyżce stołowej. Kuracja powinna być stosowana jeden raz na trzy miesiące. 

OCZYSZCZANIE JELITA GRUBEGO WARZYWAMI I OWOCAMI


1. Pij po pół szklanki soku z kiszonej kapusty 3 razy dziennie. Stosuj przez 14 dni.

2. Obierz dwie pomarańcze ze skórki na 1-2 milimetry, tak aby pozostał na nich biały miąższ. razem z białym miąższem jedz pomarańcze rano i wieczorem. Stosuj 14 dni.

3. Dziesięć suszonych śliwek, zalej wieczorem wrzącą wodą i odstaw na noc. Rano na czczo wypij wodę i zjedz śliwki. Następnie znów zaparz 10 suszonych śliwek. Odstaw do wieczora. Wieczorem, przed snem wodę wypij, a śliwki zjedz. Kurację stosuj przez 10 dni. 

OCZYSZCZANIE JELITA GRUBEGO KEFIREM, JABŁKAMI I WARZYWAMI 


Pierwszy dzień oczyszczania: wypij 2,5 l kefiru w 6 dawkach wraz z sucharami z czarnego pieczywa. Nie spożywaj żadnych posiłków.

Drugi dzień oczyszczania: wypij od 1,5 do 2 l soku z jabłek w dawkach wraz z sucharami z czarnego pieczywa. Sok z jabłek powinien być świeżo przygotowany, a jabłka słodkie. Nie spożywaj żadnych posiłków.

Trzeci dzień oczyszczania: w ciągu dnia jedz tylko sałatki z gotowanych warzyw (buraki, marchew, ziemniaki), możesz do nich dodać kiszone ogórki, kiszoną kapustę, cebulę, olej roślinny, wraz z sucharami z czarnego pieczywa.

Cała trzydniowa kuracja powinna być stosowana dwa razy w miesiącu. 

JAK DBAĆ O JELITO GRUBE


1. Musisz ograniczyć spożycie tych produktów: mięsa, czekolady, słodyczy, cukru, krowiego mleka, jaj, białego chleba.
2. Pij rano oraz wieczorem po jednej szklance kefiru. 
3. Bardzo dokładnie przeżuwaj pokarmy (każdy kęs żuj od 35 do 50 razy).
4. Nie pij w trakcie jedzenia.
5. Zmniejsz spożycie herbaty i kawy. 

LINKI: 


Uzdrawianie - warsztaty i treningi: 31 komentarzy:

 1. Czy przy oczyszczaniu jabłkiem można spożywać inne posiłki?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałem na innych stronach,że WYŁĄCZNIE KWAŚNE JABŁKA trzeba jeść umiarkowanie przez 3 dni.Żadnych innych pokarmów przez ten okres.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe metody na oczyszczanie jelita, szczególnie tymi pomarańczami i jabłkiem. Przyjemne z pożytecznym. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny artykuł i ciekawe metody. Ale ja mam swoją sprawdzoną metodę, którą stosuje zawsze na wiosnę. Otóż zawsze 21 marca rozpoczynam kuracje Błonnikiem witalnym, który doskonale mnie oczyszcza z toksyn, złogów i metabolitów. To on niczym niewidzialna miotełka wymiata z jelit wszelkie zalegające tam złogi wraz z toksynami. Polecam mój sposób jest łatwy i prosty w wykonaniu. Wystarczy tylko przez 3 miesiące 2 razy dziennie jeść po 6 gram mojego błonnika witalnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na której stronie o kuracjach bym nie był, tam umieszczacie Państwo swoją reklamę Błonnika Witalnego. Nawet nie wiem co to jest i nie mam zamiaru, bo tak żałosny sposób reklamowania (niby zwyczajny użytkownik opowiadający swoje doświadczenia cudownego ozdrowienia) bardziej mnie zniechęca niż zachęca... Miejcie litość.

   Usuń
 5. Mam pytanie , czy oczyszczanie jelit kefirem nie wychłodzi organizmu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychlodzi. Ja przeprowadzilam niedawno I bylo mi bardzo zimno. Poza tym od popoludnia zaczal sie silny bol glowy. I wieczorem wymioty ostatnia porcja kefiru.

   Usuń
  2. Ja jestem właśnie w trakcie oczyszczania kefirem. Kupiłam kefir w buteleczkach i przed wypiciem ogrzewam butelkę w ciepłej wodzie, co zapobiega wychłodzeniu organizmu.

   Usuń
  3. Kefir faktycznie wychłodził trochę ciało, czasem podgrzewałam szklankę kilka sekund w mikrofakli. U mnie nie było spektakularnych objawów jak wyżej, jedynie zmęczenie (musiałam uciąć drzemkę w ciągu dnia). Reszta bez zmian. Ciekawa jestem czy rzeczywiście taki jeden dzień przynosi odczuwalne skutki ??

   Usuń
  4. Cokolwiek nie robimy w mikrofali to niszczy wszystko co żywe.Z mikrofalówki mamy pożywienie bez życia, w dodatku wytwarzane są wtórne substancje rakotwórcze. Podyskutujmy/napisz - startujznami@gmail.com

   Usuń
 6. Fajny i rzeczowy artykuł natomiast jest mega fajna koncepcja żywieniowa oczyszcza jelita bardzo szybko, to produkt niemieckiej firmy nie pamietam tylko nazwy

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam! Warto także sięgnąć po naturalny preparat - Błonnik Witalny. Jego siła czerpana jest w 100% z natury, bowiem jego skład stanowią nasiona babki płesznik i babki jajowatej. Dzięki ich działaniu oczyszczane są jelita i zostają usunięte z nich toksyny i złogi, które czasem zalegają latami. Jego prozdrowotne właściwości to także: pomoc w uregulowaniu poziomu cholesterolu czy powrót dobrego samopoczucia. Więcej o Błonniku Witalnym i jego działaniu można odnaleźć na stronie czystejelito.eu

  Pozdrawiam
  Jolanta Piwowarczyk
  Online Ekspert marki Mapa Zdrowia

  OdpowiedzUsuń
 8. Oczyszczanie jelit to w obecnych czasach podstawa zdrowia. Błonnik witalny najlepiej sprawdza się przy tym procesie, ponieważ idealnie współgra z jelitami. Super artykuł, objaśnia najistotniejsze kwestie. Warto pójść w tym kierunku i zastosować porady z tego artykułu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jezeli chodzi o blonnik witalny to stosowalam przez jakis czas zgodnie ze wskazowkami i niestety mnie osobiscie nie pomoglo, a wlasciwie bylo tylko gorzej, bo przestalam sie wyprozniac. Chyba zastosuje kefirek, bo przynajmniej jest sprawdzony przez moja mame wiec mam nadzieje, ze na mnie tez zadziala.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak dla mnie to kefir odpada - bo po nim mam rewolucje w brzuchu. Ale na te wasze nasionka, to się skusiłam. Juz miesiąc je pije i powiem, że jestem zadowolona, bo odczuwam taka lekkośc w brzuchu. Zobaczymy co będzie dalej.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jadłam kiedyś jabłka co miesiąc po parę kilo. Pracowałam wtedy przy ich przetwórstwie. Moja cera z pryszczatej zrobiła się piękna, gładka i zdrowa o pięknym zdrowym kolorze, pory wręcz nie widoczne, włosy gładkie i lśniące. Dopiero teraz po przeczytaniu artykułu wiem dlaczego! Wracam do oczyszczania! Takiego efektu nie miałam nigdy nawet po silnych antybiotykach do leczenia trądziku! A przy tym czułam się lekka i pełna energii i pozytywnego nastawienia do życia! Pozdrawiam! Oczyszczajcie się!

  OdpowiedzUsuń
 12. Wczoraj wypiłam 2,5 l kefiru w sześciu dawkach kefiru zagryzając sucharkami z ciemnego pieczywa, dzisiaj pewnie 1,5 soku jabłkowego też w sześciu dawkach plus te suchary. No...i zastanawiam się gdzie to wszystko się podziało. Myślałam,ze "zaprzyjaźnię" się w tym czasie z toaletą a tu nic, tak jak zwykle. Nie miałam kłopotów z wypróżnieniem, ale chciałam oczyścić jelita. Dziwi mnie to. Jutro dzień warzywny. Ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzis i ja oczyszczam kefirek i kromka ciemnego chleba zostalo mi jeszcze 2 kubki tego keferu a jutro ten sok

   Usuń
 13. Ja powiem jedno, metoda z kefirkiem jest chyba najprzyjemniejsza, a dodatkowo bardzo skuteczna. U mnie w przeciwieństwie chociażby do poprzednika nie ma żadnych rewelacji żołądkowych.

  OdpowiedzUsuń
 14. Próbowałam metodę Tombaka, żeby jeść rano i wieczorem po 10 suszonych śliwek namoczonych. Porażka! Wytrzymałam dwa dni, dzień i noc wzdęcia, gazy, burczenie w brzuchu, w pierwszy dzień jeszcze coś jadłam oprócz śliwek, w drugi nie da rady, brzuch spuchnięty, do kitu. Ciekawe, że w innej metodzie tego pana należy jeść łyżkę suszonych owoców dziennie, czyli 5 razy mniej, i też podziała? Te śliwki to dla kogoś kto ma końskie zdrowie, tylko po co wtedy oczyszczanie jelita...

  OdpowiedzUsuń
 15. czy w trakcie oczyszczania jelit metodą kefir, jabłka, gotowane warzywa przyjmuje się płyny ? jeśli tak to ile?

  OdpowiedzUsuń
 16. Po 1sze kefir w sklepie to martwy kefir. Po 2gi kefir podgrzać w mikrofali lub zagotować to kefir martwy i to jeszcze umarł 2 razy.

  Kefir trzeba zrobić sobie samemu. Kupić dobre bakterie do kefitu lub oryginalne kryształy kefirowe. Mleko podgrzewany do minimum 82 stopni żeby zabić wszystkie bakterie w nim zawarte i ostudzić do max 42 stopni wsypujemy kultury bakterii prozdrowotnychyba (tylko kupcie sobie bakterie wcześniej nie mrozone ani nic podobnego bo takie są slabe). To wlewacie do wcześniej zakupionej jogurtownicy z termometrem i na 24 godziny zostawiacie i kontrolujecie temperaturę ma być najlepiej cały czas 42 stopnie... albo najczęściej jak się da 42 stopnie. Gotowy kefir sobie pijcie według diety z artykułu. Pozdro !!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetny artykuł. Dodałam do ulubionych. Pozdrowionka.

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajny test na stopień zanieczyszczenia JG. Niestety mój wynik już nie jest taki fajny i chyba też spróbuję z tym kefirem. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. A ja dziś aplikuję kefir co godzinę. Przyjemna metoda.

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetny artykuł. Polecam inny mega sposób na oczyszczanie - Błonnikiem. Moja znajoma go stosuje. Jest zadowolona. Ja znalazłam go na akademiadetoks.pl i dzisiaj
  zamówiłem. Trzymajcie kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo dobry artykuł. Każdy może tu znaleźć sposób, który mu odpowiada na oczyszczenie jelit. Mi najbardziej odpowiada akurat jedzenie zielonych warzyw, gdyż jedną z najcenniejszych substancji, która znajduje się w zielonych warzywach jest chlorofil roślinny. Chlorofil roślinny jest często polecany przez wielu dietetyków i co raz więcej lekarzy go poleca. Oczywiście mam na myśli lekarzy, którzy nie tylko leczą lekami ale także "uzdrawiają pacjenta" naturalnymi metodami. Polecam przeczytać ciekawy artykuł o chlorofilu roślinnym, może po przeczytaniu tego artykułu więcej osób zacznie spożywać więcej warzyw... http://synergypoland.pl/10-niesamowitych-korzysci-chlorofilu/ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. Jeden dzien nic nie da, ja bylam na diecie warzywnej miesiac i to bylo krotko. Moja znajoma dopiero odczula prawdziwe zmiany po 6 miesiacach na diecie surowej warzywno-owocowej. Takie rzeczy mozna robic sobie jak sie porzadnie oczysci organizm, zeby porzadek utrzymac.

  OdpowiedzUsuń
 23. Cześć! Pierwszy raz trafiłam na ten blog i na pewno jeszcze wrócę do poprzednich wpisów. Bardzo ciekawy artykuł. Mówi się, że jelita to nasz drugi mózg. Nie spodziewałam się, ze to co jemy aż tak wpływa na naszą kondycję.

  OdpowiedzUsuń